22. janvārī sirsnīgā atmosfērā aizritēja tējas pasākums “Pasēdēsim pie patvāra!”

Tradicionālā janvāra tikšanās, ko organizēja Silenes kultūras nams sadarbībā ar sieviešu klubu “Silenīte”, šogad tika veltīta tējai un tējas krievu tradīcijām.

Silenes bibliotēkas vadītāja Valentīna Marenkova sagatavoja tematisko grāmatu izstādi, kā arī mini stendu ar dažādiem ticējumiem un paražām par tēju.
Lai mūsu vakars noritētu atbilstošā noskaņā, kluba biedri atnesa no savām personīgajām kolekcijām traukus (Gžeļa, Hohloma), izšūtas un adītas sedziņas un tamlīdzīgas lietas.
Uz galdiem stāvēja patvāri, pagatavotas piecu veidu tējas, barankas, sausiņi, rauši, medus, ievārījums, konfektes un citi gardumi.—–
Vakara vadītājas Alevtīna Mihailova un Jeļena Hrapāne stāstīja par tējas vēsturi, par krievu tējas dzeršanas tradīcijām un paražām, kā arī par galvenā tējas galda atribūta – patvāra vēsturi. Tējas dzeršana turpinājās vokālā ansambļa “Līgaviņas” (vad. Rozālija Almakajeva) muzikālajā pavadījumā. Tika dziedātas krievu tautas dziesmas un četrrindes par tēju.
Pie galdiem notika interesantas sarunas, atceroties dažādus ticējumus un parunas par tēju, par labajām tējas īpašībām, kā arī labprāt tika minētas mīklas.
Vakara turpinājumā mūsu tējas eksperte Jevgēnija Osipova izstāstīja un parādīja, kā pareizi tiek vārīta tēja, nodemonstrējot šim nolūkam paredzētu brīnum tējkanniņu. Ciemiņi ar lielāko prieku degustēja pagatavoto tēju un dalījās arī ar savām iecienītākajām receptēm.
Pirmo reizi pie mums ciemos bija arī kompānijas “Sibirskoje zdorovje” pārstāvji, kuri savukārt izstāstīja un piedāvāja nogaršot kalnu Altaja tēju.
Vakara gaitā visiem klātesošajiem bija iespēja iemācīties dejot daudziem pazīstamu deju “Kadriļ”, kura vēlāk tika izpildīta atkārtoti.
Šajā aukstajā ziemas vakarā ciemiņi, sasildījušies ar tēju, sirsnīgām sarunām un jauku atmosfēru, mājās devās tikai pēc pusnakts.
Par iespēju atpūsties no saspringtajām darba nedēļas gaitām, pasēžot pie tējas krūzītes un pačalojot par jaukām un mīļām lietām, sirsnīgi pateicamies pasākuma organizatoriem – Silenes kultūras nama darbiniekiem un sieviešu kluba “Silenīte” biedriem.

 

FOTOGALERIJA