Comenius projekta „A path to the Past” 5. mobilitātē – vizītē Volominā, Szkoła Podstawowa nr. 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego Polijā

Laika posmā 27.11.2012.-30.11.2012. Silenes pamatskolas skolotājas Sofija Mole, Tatjana Bojaruneca, Žaneta Serpāne, 6. klases skolniece Adriana Bogatenko un 8.klases skolnieks Viktors Krasovskis piedalījās Comenius projekta „A path to the Past” 5. mobilitātē – vizītē Volominā, Szkoła Podstawowa nr. 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego Polijā. Piektajā projekta mobilitātē piedalījās Lielbritānija, Bulgārija, Rumānija, Turcija un Latvija.
Polijas Republika ir viennacionāla valsts Centrāleiropā. Ziemeļos tās krastus apskalo Baltijas jūra. Polijas kopējā platība ir 312 679 km², un tā ir 69. lielākā valsts pasaulē un 9. lielākā valsts Eiropā. Valstī dzīvo vairāk nekā 38 miljoni iedzīvotāju. Ļoti daudz cilvēku dzīvo lielajās pilsētās, īpaši valsts galvaspilsētā Varšavā, vēsturiskajā galvaspilsētā Krakovā un Lodzā. Polija ir sestā visblīvāk apdzīvotā valsts Eiropas Savienībā.

No Daugavpils ceļojums sākās 26.11.2012.. Līdz galapunktam Volominu mēs braucām ar autobusu vairāk nekā 16 stundas. Varšavā, neskatoties uz vēlo laiku, delegāciju laipni sagaidīja skolas pārstāvji un aizveda uz viesnīcu „Triloģija”. Par hoteli ir vērts pastāstīt atsevišķi, jo tā interjers ir veidots uz filmas, kas veltīta Polijas vēsturei. Hotelī ievietota filma anturāža, sākot no kinokameras, ar kuru filmēja kino un beidzot ar aktieru kostīmiem un bildēm. Var teikt, ka hotelis ir liels filmas muzejs, tāpēc padzīvot šeit bija ļoti interesanti, jo mēs varējām apskatīt šos krājumus.

Pilns raksts –>ŠEIT