Grāmatas „Krāsojamās lapas” atvēršanas svētki Silenes pamatskolā

Viss sākas ar nelielu stāstu, ko uzrakstīja Silenes pamatskolas skolniece Jūlija Krasiļņikova, kad Silenes ciems atzīmēja savu 260 dzimšanas dienu.

Meitenei rodas ideja uzrunāt savus vienaudžus un iepazīstināt ar stāstu „Kā meitene Borovka tika pie jauna vārda.”
„Vai Tev patīk krāsojamās grāmatas? Man tās ļoti patīk un droši vien tev vai taviem draugiem arī tās patīk.  Bet vēl man ļoti patīk krāsot un lasīt par to, ko es krāsoju. Šo stāstu man iečukstēja vējš. Es stāstu uzrakstīju un izstāstīju, bet gribējas ar citiem to arī izkrāsot. Ceru, ka tu jauki pavadīsi savu laiku kopā ar grāmatas varoņiem, uzzināsi daudz jauna, kā arī interesanta un lietderīga. Uz tikšanos mūsu turpmākajos ceļojumos!” teica Jūlija skolas pasākumā “Man ir ideja”  2017. / 2018. mācību gada beigās. Īstenot iecerēto palīdzēja skolotājas Tatjana Domuļeva un Jeļena Safonova.
Skolēni piedāvāja savus zīmējumus, meklēja attēlus, dalījās ar idejām par to, kā varētu izskatīties šī grāmata. Mācību gada sākumā no piedāvātajām skicēm sanāca labs grāmatas uzmetums. Grāmatas mērķauditorija ir pirmskolas un sākumskolas skolēni, tāpēc. 5. – 9. klašu audzēkņi uzņēmās izkrāsot, pamatot un prezentēt savu redzējumu. Septembra beigās notika jauks skolas pasākums.
Tālāk vienojamies ar SIA „Derma” par darba iespiešanu un gala rezultātu, lai uzdāvinātu grāmatu Silenes pamatskolas sākumskolas skolēniem un savam pagastam. Sagaidot Latvijas simtgadi, grāmata tika dāvināta savam pagastam.
Pirms Ziemassvētkiem skolā rīkojām grāmatas atvēršanas svētkus pirmskolas un sākumskolas skolēniem. Pasākuma vadītāji-teicēji Eduards Gasperovičs (7. kl.) un Nikolajs Ivanovs (7. kl.) izstāstīja bērniem pasaku, skolēni, kas krāsoja lapas, prezentēja savus zīmējumus, Jūlija Krasiļņikova (5. kl.) iepazīstināja ar jaunām idejām, un katrs skolēns saņēma dāvanā jauku grāmatu. Izzinot vietu, kur esam dzimusi, jūtamies gandarīti par paveikto darbu.
Plānojām rīkot jau izkrāsoto grāmatu konkursu, kā arī radīt un realizēt jaunas idejas turpmāk.

Latviešu valodas skolotāja Jeļena Safonova.