Kad uzzied ābeles, šķiet, visa Latvija ziedošs ābeļu dārzs.

Latvijai ziedu mēnesī ir skaisti un tautas vēsturē nozīmīgi svētki 4.maijā – Latvijas Republikas Neatkarības diena.1990.gada 4.maijā, kad PSRS augstākā padome pieņēma deklarāciju par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu. Pie parlamenta ēkas stāvēja cilvēku tūkstoši, kas sekoja līdzi balsojumam. Mūsdienās, atzīmējot 4.maiju, Latvijas tauta, ģimenes pulcējas pie “Baltā galdauta”, tāpēc šo dienu arī sauc par Baltā galdauta svētkiem.
Šī gadā 30. aprīlī klases stundas laikā 1.-2.klases skolēni kopā ar klases audzinātāju svinēja Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanu pie “Balta galdauta”. Bērni tika iepazīstināti ar šiem svētkiem, kāpēc mēs svinam šos svētkus un ar svinēšanas tradīcijām.
3. un 4. klases skolēni arī sapulcējās sava klasē, lai godinātu Latvijas Neatkarības atjaunošanu. Balti krekli, baltais galdauts, Latvijas valsts karogs un laba noskaņa. Kopā mēs parunājām par mūsu Dzimteni, skatījāmies videofilmas par Latviju, par senām un mūsdienīgām tradīcijām, kā var svinēt svētkus.
7.-.9.klašu skolēni noskatījās videofilmu par Satversmes sapulces atklāšanu, Augstākās padomes sēdi un deklarācijas par Neatkarību pieņemšanu, atbalsta mītiņiem Rīgā un Daugavpilī. Pēc video noskatīšanās visi skolēni piedalījās viktorīnā „Eiropas savienības vēsture”. Skolēni aktīvi iesaistījās atbilžu apspriedē, kā arī parādīja labas zināšanas vēsturē.
5. un 6. klasēs notika pasākums „Kopā pie Baltā galdauta”. Mēs kopā svinējām Baltā galdauta svētkus jeb mūsu PAR dienu. Pasākuma laikā noskatījāmies Latvijas arhīva materiālu – prezentāciju „Mirklis pirms brīvības”, ka arī iepazināmies ar “Latvijas kultūras leģendām pie baltiem galdautiem” (Latvijas vēsturē), izspēlējām galda spēli “Vērtību ABC”, kopīgi klājām galdu un svinējām svētkus. Vēlējām savai Latvijai saules mūžu, bet Latvijas cilvēkiem – mīlēt savu valsti un spēju novērtēt iegūto neatkarību, strādāt un veidot Latviju tā, lai tā vienmēr būtu brīva un labklājīga, pasaulē pazīstama un cienīta!