Lasīšanas veicināšanas aktivitātes Skrudalienas pagasta bibliotēkā.

Skrudalienas pagasta bibliotēka daudz strādā, lai piesaistīt bērnus grāmatu lasīšanai, lai ieinteresēt viņus biežāk apmeklēt bibliotēku, lai izvēlēties sev piemērotu grāmatu, atrast draugus, attīstīt radošās spējas, paplašināt redzesloku ,atpūsties. Tāpēc mācību laikā vienu reizi mēnesī, bet vasaras laikā katru nedēļu notiek radošās darbnīcas ar dažādām lasīšanas veicināšanas aktivitātēm.

Bērni veidoja eņģeļus, ar datora palīdzību atbildēja uz viktorīnu par grāmatām , daudz ko uzzināja par grāmatu vēsturi, spēlēja, taisīja atklātnes, spēlēja galda spēles, lasīja, runāja par mīļākām grāmatām, veidoja māmiņām puķu pušķus, runāja par grāmatu nozīmi, kāpēc cilvēki lasa, kādas grāmatas interesē bērnus, mācījās izmantot elektronisko grāmatu kopkatalogu, atrast tajā vajadzīgo grāmatu, kā arī internetdrošībai bija pievērsta uzmanība.
Lieldienas noritēja ļoti interesanti un jautri, lieldienu zaķi, šokolādes olas, konfektes – balvas par uzvaru dažādos konkursos, bērni uzzināja Lieldienu tautas tradīcijas, dziesmas, mīklas un ticējumus, izvēlējās grāmatas.
Maijā vienā dienā bija Mātes diena un valsts valodas svētki. Māmiņa un valoda ļoti svarīgas un nepieciešamas mūsu dzīvē. Bija jautri kopā sadarboties , veidojot dāvanas, spēlējot un rakstot dzejoļus par māmiņu. Latvijas neatkarības atjaunošanas dienai veidoja atklātnes “Latvijai 100”, izmantojot valsts simbolus.
Bērnu svētkos bija jautri piedalīties konkursos, paplašināt savu redzesloku, sazināties ar draugiem, uzzināt jaunus autorus un grāmatas, uzzināt kā atrast bibliotēkā vajadzīgo grāmatu.
Izstādēs varēja uzzināt par Ziemassvētku, Meteņu, Lieldienu, Līgo svētkiem, par Skrudalienas pagasta izciliem cilvēkiem, par Rūdolfa Blaumaņa, Ārijas Elksnes , Imanta Ziedoņa un citu autoru darbu un dzīvi.
Jūnijā bibliotēkā  bērni sacentās grāmatu skaļā lasīšanā, veidoja rotaļlietas, spēlēja galda spēles, veidoja skaistus ziedus un pušķus, atšifrēja ziņas, šifrēja savus  paziņojumus, krāsoja, zīmēja, spēlēja, uzzināja Līgo svētku  tautas tradīcijas, dziesmas, mīklas un ticējumus.
Augustā daudzfunkcionālajā centrā strādāja jauniešu nometne, dažas aktivitātes notika arī mūsu bibliotēkā: radošās darbnīcas “ Dāvana draugam”, prātu spēle “Pirmie latviešu rakstnieki”, darbs ar datu bāzi Letonika.lv, kura  palīdz atrast informāciju par rakstniekiem, dod iespēju lasīt grāmatas. Nometnes dalībnieki spēlēja spēli “Vai tu zini, kas atrodas grāmatu plauktos?”
Pasākumā “Paliec sveika, vasara” bērni veidoja dāvanas, minēja krustvārdu mīklas, aizpildīja testu, spēlēja, izvēlējās grāmatas, bija garšīgs
arbūzs un balvas. Labs noskaņojums palīdzēja labāk sagatavoties skolai.
Dzejas dienai veltīts pasākums. Kopā lasīja dzejoļus, zīmēja, krāsoja, sacerēja dzejoļus par rudeni, taisīja no dabas materiāliem dažādus rotājumus un rotaļlietas. Iepazinās ar ” Bērnu žūrijas” grāmatu izstādi, izvēlējās grāmatas lasīšanai.
Dalībnieki pasākuma” Rudens -bagāts vīrs” veidoja darbus no dabas materiāliem: smieklīgas sejas un neparastus dzīvniekus. Runāja par rudens bagātību- par dārzeņiem, ogām, augļiem, minēja krustvārdu mīklu, spēlēja datorspēles, labākie saņēma balvas.
Novembrī notiks erudītu spēle “ Skaistākā latviešu mūzika”, veltīta Latvijas 100 gadu jubilejai. Arī ir izveidota izstāde “ Lasi par Latviju”
Bibliotēkai drossinternets.lv  komanda uzdāvināja spēli “ Vaifija spēle”, kura palīdz bērniem justies droši, izmantojot internetu, māca pareizi rīkoties sociālajos tīklos. Tāpēc  spēlēsim šo spēli.
Decembrī plānots noslēguma pasākums “ Ziemassvētki nāk”, kur visaktīvākie lasītāji saņems balvas .
Paldies visiem par piedalīšanos!!! Gaidu ciemos!

Skrudalienas pagasta bibliotēkas vadītāja E.Griškjāne

FOTOGALERIJA