Mana mīļākā māmiņa

14.05.2017. Latvijā un arī daudzās citās pasaules valstīs tika svinēta Mātes diena. Mātes diena ir starptautiski svētki. Dažādās valstīs to svin atšķirīgos datumos, bet Latvijā kopš 1992.gada – maija otrajā svētdienā.
Mātes dienu svinēšanas tradīcijas daudzviet ir līdzīgas, tomēr ir zemes, kur šo dienu atzīmē gan citā laikā, gan citā veidā. Lielākā daļa Eiropas valstu, kā arī ASV, Austrālija, Kanāda, Ķīna un Japāna svētkus par godu mātei svin maija otrajā svētdienā, un svētku svinēšanas tradīcijas, ar maziem izņēmumiem, šajās valstīs arī ir līdzīgas – mammām tiek dāvināti ziedi, mazas dāvaniņas, ģimene šo dienu pavada kopā pie svētku galda.
Šajā dienā neaizmirstiet pateikt paldies savām mātēm. “Pateikt paldies par dzīvības došanu, rūpēm, uztraukumiem, atbalstu un negulētām naktīm, par ceļa maizi dzīvei un iespēju vienmēr saņemt atbalstu, padomu, sajust labas domas. Tik plaša un vēl daudzkārt plašāka ir sajūtu amplitūda, kad cilvēkbērns neatkarīgi no nodzīvoto gadu skaita vēlas pateikties mīļajai mātei, mammītei, māmiņai,” raksta Andris Bērziņš. Viņš norāda, ka Mātes diena, kas tiek svinēta pavasara plaukumā, ir tikai viena no iespējām pateikt paldies. “Arī tad, ja mātes vairs līdzās nav, viņas jūtu spēks un mīlestība mūs pavada un sargā vienmēr. ”
06.05.2017. plkst. 11.00 Skrudalienas pagasta bibliotēkā notika radošās darbnīcas “Mana mīļākā māmiņa”. Bērni veidoja dāvanas un atklātnes. Katrai māmiņai ļoti patīkami saņemt sava bērna uzmanību, pateicību ar paštaisīto dāvanu,  kur ir viņa bērna sirds mīlestība.