Miķeļi Silenes pamatskolā

Septembris – pirmais rudens mēnesis. Šajā dabas un lauku veltēm visbagātākajā gadalaikā tiek atzīmēta Miķeļdiena. Lai arī dabā nakts jau kļūst garāka par dienu, paši Miķeļi ir bagāti un krāsaini. Tā tie arī pavadīti Silenes pamatskolā 2. oktobrī.

Tradicionāli, sagaidot Miķeļdienu, skolā tika veidotas dārzeņu un augļu izstādes “Miķeļdiena klāt”. Tās izdevušās pasakainas! Bērni kopā ar vecākiem bija izveidojuši dažādas kompozīcijas – zaķi Garausi no kāpostiem, smuku pelīti no citrona, vilcienu ar pilniem dārzeņu vagoniņiem, Minjonu ģimeni, ežuku kurš nesa sēnes sev uz muguras, augļu grozu pilnu ar augļiem, tārpu no kastaņiem, jautrus gliemežus, solīdu pingvīnu no kabačiem un pirmo bērnā gultiņu,  parādot rudens ražas daudzveidību. Ģimeņu ieguldītais darbs ir vērtīgs, jo patīkami redzēt, ka bērni lepojas, priecājas un apspriež radošos veidojumus. Paldies bērniem un viņu vecākiem par atsaucību izstāžu veidošanā!

Izstādei vai mājokļa rotāšanai noder arī virtenes no mežrozītēm un pīlādžiem – labi izskatās un to tapšana ir laba nodarbe bērniem – verot nelielās ogas, trenējas sīkā pirkstu muskulatūra, kas palīdz rakstīt un zīmēt prasmē. Mūsu bērni arī trenējuši sīko pirkstu muskulatūru taisot krelles no pīlādžiem un mežrozītēm savam māsām un mammām mājturības stundā. Paldies Oksanai Andrulei par bērnu radošuma izpausmi!

Skolā notika arī Miķeļdienas tirgus. Miķeļdienas tirdziņā, varēja nopirkt jebkas, kas garšo bērniem un ir neliels, ērti nobaudāms, piemēram, mini cepumi – rieksti, pašcepti kēksiņi, saldie kartupeļi, vafeles ar vārīto iebiezināto pienu, mini Rafaelo, ābolus, bumbieru, ābolu sulu. Paldies bērniem un viņu vecākiem par atsaucību tirdziņa veidošanā!

Pēc Miķeļdienas tirdziņa, bērni devās uz aktu zāli, kur visi jautri gāja rotaļās, minēja mīklas.