Pasaules Miera skrējiena komanda Silenes ciemā

Pasaules Miera skrējiens (World Peace Run) notiek ik pēc diviem gadiem.
Arī Latvija šogad iesaistījās šajā skrējienā, jo šobrīd „miers” nav tikai abstrakts vārds, ko lietot, nosacīti paužot kādu ideālu.
Ceturtdien, 2015. gada 25. jūnijā, plkst. 15.00 starptautiskā komanda 9 skrējēju sastāvā ieradās Silenes ciemā, kur viņus pie Silenes ciema robežas sagaidīja vietēja komanda kopā ar Ināru Lapkovsku, pārvaldes sporta organizatori, Jeļenu Hrapāni, jaunatnes lietu specialisti un skrējiens turpinājās ar mūsu komandas dalībniekiem uz Silenes ciema centru. Pa ceļam skrējējiem pievienojās arī ciema iedzīvotāji ,kā Ļevs Medvedevs, kurš ir aktīvs veselīga dzīves veida piekritējs, Ņina Poicāne, Aļona Sokolova, Irina Dovgane, Gaļina Borovika un citi.—–
Skrējējus uzrunāja Skrudalienas pagasta pārvaldes vadītāja Betija Ivanova, kura pateica, ka miers vienmēr cilvēkiem bija tās mērķis uz ko tiekties, jo gan Latvija , gan Silenes ciems ir stipri cietuši karos un daudzi cilvēki ir gājuši bojā , tāpēc mēs gribam mieru un laimi mūsu bērniem un atbalstam pasākumus, kas to veicina , kā arī īsumā iepazīstināja ciemiņus ar pagastu. Tad Miera skrējēju komanda uzrunāja visus klātesošos, aicinot katru ar sirdi izjust miera svarīgumu un darīt visu , lai veicinātu mieru un nodziedāja savu himnu angļu un krievu valodā, bet Silenes kultūras nama deju ansamblis “Tornado” nodejoja deju “Laimīgie cilvēki” .
Tad Miera skrējiena komanda aicināja katru paturēt degošo miera lāpu un nodod nākamam pasākuma dalībniekam. Un lāpa tika nodota 6-gadīgam Rihardam, kurš to tālāk nodeva kādai meitenei un šādi lāpa ceļoja no rokas rokā Silenes ciema centra laukumā.
Miera skrējiena dalībnieki tika aicināti atstāt savu plaukstu aprises uz liela stenda un nedaudz stiprināties tālākam ceļam. Komandai bija pasniegts groziņš ar medu, maizi un sieru. Bija laiks doties ceļā un vietēja komanda skrienot pavadīja starptautisko komandu līdz Silenes ciema robežai.
Sirsnīgs pasākums atstāja gaišas atmiņas visiem dalībniekiem.

FOTOGALERIJA