Silenē jau septīto reizi izskan krāšņie sadziedāšanās svētki “Šūpojamies dziesmās”

Jau sen šo zemi bērzu zemi sauc,
Pie mājas pelēks akmens klaudz.
Jau sen te jumtā stārķa dziesma skan.
Un svēta, dārga tā ir man.—–

Kāpēc man dziedāt svešu dziesmu,
Kur citas skaņas skan un citu domu rod?
Kāpēc man dziedāt svešu dziesmu?
Man tuva tā, ko dzimtā zeme dod.

2015.gadā Silenes ciems svin savu 260 gadu jubileju. Atzīmējot šo jubileju, 21.jūnijā notika 7. dziesmu festivāls “Šūpojamies dziesmās” ar koncertprogrammu “Mana dzimtā puse”, kur tika runāts un dziedāts par dzimtajām vietām. Par vietām, kur mēs dzimām, kur spērām savus pirmos soļus, pateicām pirmos vārdus, iepazinām pirmos priekus un pirmās bēdas.

Ar dziesmām par dzimto pusi iedzīvotājus šajā pasākumā priecēja vairāki Daugavpils un Daugavpils novada kolektīvi. Kā jau tradicionāli ik gadu festivālu atklāja pašmāju vokālais ansamblis “Līgaviņas”. Savas dzimtenes apdziedāšanu turpināja kolektīvs no Demenes pagasta “Aizturi elpu!”. Krāšņus priekšnesumus sagatavoja arī kolektīvi no Ambeļu pagasta – ansamblis “Romaška”, Biķernieku pagasta – ansamblis “Rjabinuška”,  Lauceses pagasts – ansambļi “Prieks” un “Harmonija”, Nīcgales pagasta – „Dzirkstelīte”, Liksnas pagasta -„Elēgija”, Kalkūnes pagasta – “Pērles”, Salienas pagasta – “Melodija”, ukraiņu kultūras biedrības “Mrija” vokālais kolektīvs, vokālais ansamblis “Devčata” no Rīgas, Daugavpils baltkrievu kultūras centra “Uzdim” vokālais instrumentālais ansamblis “Praļeski”.

Pasākuma laikā Silenes kultūras nama lielajā zālē valdīja silta un mājīga atmosfēra, par ko rūpējas arī koncerta vadītājas Tatjana Klopova un Jeļena Hrapāne. Jāņu vainagi uz viņu galvām visiem klātesošajiem lika sajust jauko Līgo svētku noskaņu. Šo sajūtu stiprināja arī no Jāņu zālēm veidotie pušķi, ko katrs kolektīvs dāvināja Silenes kultūras nama un Skrudalienas pagasta pārvaldes saimniecēm.

Lai kur tu  dzimtu, lai kur tu dzīvotu, tava dzimtene vienmēr ir ar tevi. Lai kur mēs atrastos, lai kādu darbu darītu, sajūta par savu dzimteni vienmēr dzīvo mūsu sirdīs.

Par skaistajiem sadziedāšanās svētkiem Skrudalienas pagastā sirsnīgu paldies sakām visiem kolektīviem, kas atsaucās uz mūsu ielūgumu un labprāt piedalījās dziesmu festivālā. Lielu pateicību izsakām Skrudalienas pagasta pārvaldei par sniegto finansiālo atbalstu, kā arī kafejnīcai “Marianna” par garšīgajām pusdienām.

FOTOGALERIJA