Silenes kultūras namā aizvadīts starptautiskais mūsdienu deju festivāls “Snow dance 2017”

Š.g. 17.februārī Silenes kultūras namā jau otro reizi tika aizvadīts ikgadējais starptautiskais mūsdienu deju festivāls “Snow dance 2017”. Pasākumā piedalījās 15 kolektīvi no Daugavpils novada pagastiem, kā arī no Rīgas un Lietuvas, kuru izpildījumā redzējām dažādu stilu deju izpildījumu, sākot no valša un beidzot ar līnijdejām.

Šoreiz netika vērtēti deju priekšnesumi un dalītas vietas, kā tas bija ierasts iepriekšējos gados. Šogad festivāls notika brīvākā atmosfērā, jo ekspertu komisija tikai vēroja kolektīvu paveikto darbu, lai pēc pasākuma deju kolektīvu vadītājiem izteikt savas piezīmes attiecībā uz redzētajiem deju numuriem. Šogad ekspertu komisijā mēs redzējām Daugavpils novada Kultūras centra galveno speciālisti deju jautājumos Aiju Daugeli, Skrudalienas pagasta pārvaldes vadītāju Betiju Ivanovu, Švenčioniu moderno deju grupu “Erdve” un “Bingo” vadītāju Renatu Grigianecieni, Rīgas 74.vidusskolas moderno deju grupas “Raduga” vadītāju Larisu Kļesņik, Rīgas 21.vidusskolas mūsdienu deju grupas “Prjaņiki” vadītāju Valentīnu Zeberiņu.

Vakara gaitā mūs priecēja:

 • Deju kolektīvi no Lietuvas “Bingo” un Erdve”, Renatas Grigianecienes vadībā,
 • Rīgas 21.vidusskolas deju kolektīvs “Prjaņiki” Valentīnas Zeberiņas vadībā,
 • Rīgas 74.vidusskolas deju kolektīvs “Raduga” Larisas Kļesņikas vadībā,
 • Salienas kultūras nama deju kolektīvs “Cerība” Annas Bohānes vadībā,
 • Biķernieku kultūras nama deju kolektīvs “Smaids” Ināras Vasiļjevas vadībā,
 • Ambeļu kultūras nama deju kolektīvs “O.K.Dance” Oksanas Kitajevas vadībā ,
 • Silenes kultūras nama deju kolektīvs “Tornado” Alevtīnas Mihailovas vadībā,
 • Kalkūnes pagasta deju kolektīvs “Vivat Kalkūne” Ludmilas Timofejevas vadībā,
 • Demenes kultūras nama deju kolektīvs “Explosion” Vandas Gibovskas vadībā,
 • Sventes tautas nama deju kolektīvs “FREE BREATH” Oksanas Petaško vadībā,
 • Nīcgales tautas nama deju kolektīvs “Rodeo” Rudītes Grosbergas vadībā,
 • Salienas kultūras nama deju kolektīvs “Laimītes” Dmitrija Morderera vadībā,
 • Kalupes pagasta deju kolektīvs “Balance” Dmitrija Morderera vadībā.

Katrs kolektīvs saņēma Pateicību par dalību festivālā un protams arī saldas dāvaniņas un ziedus. Savukārt Silenes kultūras nama vadītāja Alevtīna Mihailova sarīkoja svinīgu festivāla stafetes nodošanu Ambeļu pagastam, nododot simbolisku pasākuma vimpeli sirds formā Ambeļu kultūras nama vadītājas Ingrīdas Skuteles rokās. Nākamgad mūsdienu deju festivāls “Snow dance 2018” notiks jau Ambeļos.

Vakara noslēgumā savus novēlējumus dejotājiem veltīja Daugavpils novada Kultūras centra galvenais speciālists deju jautājumos Aija Daugele, atzīmējot to, ka ir liels gandarījums un prieks par paveikto darbu. Skrudalienas pagasta pārvaldes vadītāja Betija Ivanova arī pateicās visiem kolektīviem par sagādātajiem svētkiem un novēlēja veiksmi turpmākajā darbā. Pateicības vārdus dzirdējām arī no mūsu ciemiņiem, kas bija ieradušies no Rīgas un Lietuvas. Savā runā, cerot uz atkārtotu tikšanos, viņi akcentēja to, ka pasākuma laikā bija radīta jautra, patīkama gaisotne un silta pieņemšana.

Paldies visiem viesiem, kas bija ieradušies uz pasākumu. Paldies Skrudalienas pagasta pārvaldei par atbalstu, deju kolektīviem par dalību festivālā, Silenes kultūras nama vadītājai par svētku organizāciju.

FOTOGALERIJA