Silenes pamatskola piedalījās starptautiskajā matemātikas konkursā “Ķengurs”

Šogad pirmo reizi Silenes pamatskola piedalījās starptautiskajā matemātikas konkursā “Ķengurs”. Skolu pārstāvēja 8 skolēni: Eduards Gasperovičs (5.klase) , Deniss Sokolovs (6.klase), Edvards Nikolajenkovs (6.klase), Ēriks Lapkovskis (7. klase), Deniss Andruļs (4.klase), Vladislavs Pupins (4.klase), Artjoms Geiko un Viktors Gasperovičs (3.klase).
Vislabāk veicās Ērikam Lapkovskim (95,8%) , otro labāko rezultātu uzrādīja Deniss  Andruļs (94,34%) un kā trešais Eduards Gasperovičs (79,3%) . Visi skolēni, kas piedalījās saņēma sertifikātus.
Konkursa “Ķengurs” galvenais mērķis ir ieinteresēt skolēnus un dot viņiem pārliecību par savām spējām, un tā devīze ir “Matemātika visiem.”

80.gadu sākumā Pīters Hollorans, matemātikas profesors no Sidnejas, organizēja konkursu Austrālijas skolēniem: aptauja ar piedāvātiem atbilžu variantiem, kuru pārbauda dators. Tūkstošiem skolēnu varēja vienlaicīgi piedalīties konkursā. Austrālijā konkursa panākumi bija milzīgi.

  1. gadā šo konkursu rīkoja Francijā. Franču matemātiķi to nosauca par “Ķenguru,” par godu saviem Austrālijas draugiem.
  2. gadā konkursam pievienojās 17 Latvijas skolu skolēni. Šogad no Latvijas konkursā piedalījās skolēni no 247 skolām. Kopā konkursā piedalījās vairāk par 6 miljoniem skolēnu no 60 valstīm.

Konkursa uzdevumi sagādā prieku katram dalībniekam un palīdz tam kļūt gudrākam, stiprākam un pārliecinātākam par savām spējām.

Paldies skolas vadībai par idejas un dalības konkursā atbalstīšanu. Paldies skolēniem par labiem rezultātiem.

Matemātikas skolotāja Lūcija Livmane – Trubiņa