Silenes pamatskolas delegācija apmeklēja Alparslanas pamatskolu Ģuļšehīras pilsētā Turcijā

No 2.oktobra līdz 8. oktobrim Silenes pamatskolas delegācija Comenius projekta ietvaros” Taciņa uz pagātni” (A path to the Past) apmeklēja Alparslanas pamatskolu Ģuļšehīras pilsētā Turcijā.
Šajā projektā piedalās 6 valstis : Latvija, Polija, Turcija, Bulgārija, Rumānija, Anglija. Vizītes laikā tika apspriests projekta realizācijas plāns( 2011.gada septembris-2013. gada maijs.) , nozīmētas atbildīgās valstis par aktivitātēm projektā, konkretizēti vizīšu laiki (aprīlis-Anglija, Jūnijs- Rumānija, septembris- Latvija).
Projekta dalībnieki tika iepazīstināti ar izglītības sistēmu Turcijā, konkrētāk ar mācību procesa organizēšanu Alparslanas pamatskolā, Šeit ciemiņi varēja apmeklēt atklātās stundas.
Projekta dalībnieki tika aicināti uz tikšanos ar pilsētas vadību, kur runāja par projekta mērķi un uzdevumiem: – caur katra valsts pagātnes izzināšanu pie savstarpējas sapratnes tagadnē un nākotnē.
Katrs projekta dalībnieks prezentēja savas valsts kultūras un vēstures vērtības , prezentēja savu skolu.
Turcijā mūs apbūra Kappadonijas zemes piramīdu skaistums, baznīcas, pazemes pilsētas. Ne velti Kappadonijas skaistākās vietas iekļautas UNESCO Pasaules mantojumu sarakstā.
Īpaša ir arī Turcijas virtuve. Populāri ir aitas un liellopu gaļas ēdieni, sautēti dārzeņi, lēcu zupa, tandiras karstā maize. Garšīgs un airans un saldie ēdieni no vīnogām.
No saulainās Turcijas mēs atgriezāmies ar jaunām idejām, kas palīdzēs labāk īstenot projektu, kā arī ar Turcijas skolēnu adresēm, kuri vēlas sarakstīties ar vienaudžiem no Latvijas.
Sīkākā inforgmācija >> “Taciņa uz pagātni”