Silenes pamatskolas skolēni tiešsaistē piedalījās Eiropas programmēšanas nedēļas pasākumā!

Lai rosinātu interesi par programmēšanu un parādītu ikvienam iespējas to pielietot ikdienā savu mērķu sasniegšanā, no šā gada 10. līdz 25. oktobrim visā pasaulē norisinās Eiropas Savienības Programmēšanas nedēļa.
Šo ceturtdien, 15.oktobrī, plkst. 10.00 – 10.40, Silenes pamatskolas 6. -7. klašu skolēni tiešsaistē piedalījās Eiropas programmēšanas nedēļas pasākumā! Šis pasākums bija patiešām unikāls, jo nodarbībai pieslēdzās 30 klases no visas Latvijas! Nodarbība notika tiešsaistes ZOOM platformā.
Stundas laikā “Learn IT” dibinātāja Elīna Ingelande ar video konferences palīdzību sniedza skolēniem norādes, lai kopā veidotu stāstu Scratch programmēšanas valodā par daudziem skolēniem jau zināmajiem “Tava klase” varoņiem Lauru un Robertu.
Lai piedalītos nodarbībā, bija nepieciešams stabils interneta pieslēgums, skolotāja dators ar skaļruņiem un projektors, uz kura attēlot konferences video, kā arī katram skolēnam savs dators. No šī gada katram skolēnam bija iespēja darboties pie sava datora, jo pie katra ir gan austiņas, gan web-kameras.
Gandrīz visiem jau ir savs Scratch profils.  Skolēni to izmantoja, lai saglabāt darbu tiešsaistē un atvērt no mājām,
Visiem ļoti patika piedalīšanās šajā pasākumā, jo kopā bušana un darbošanās ar vienaudžiem no citām skolām ir aizraujošs un izzinošs notikums pirms došanās brīvdienās.

                                                                                                Skolotāja Jeļena Safonova