Skolotāju diena Silenes pamatskolā

Liegi dejojot, rudās lapas aizdejo vasarai prom. Līdz ar zeltainām rudens lapām un salnām atkal bija klāt Skolotāju diena.
2. oktobrī Silenes pamatskolā notika Skolotāju dienai veltīts pasākums ar dažādām aktivitātēm. Svētku noskaņas atmosfēra ļāva skolotājiem baudīt šo dienu jau no paša rīta. Sākas skolēnu rosība, sagaidot skolotājus skolas fojie. Skolēni dāvināja skolotājiem ziedus, pušķus, neviltotu smaidu un labu noskaņojumu visai dienai. Visu rītu skanēja mūzika, no sirds teiktie vārdi: „Sveicam Skolotāju dienā” un aicinājums jau 1. stundā doties uz aktu zāli, kur 7. – 9. klašu skolēni rūpīgi bija sagatavojuši dažādas aktivitātes, kas ļāva labāk iepazīties ar skolotājiem un izbaudīt svētkus pozitīvā gaisotnē.
Pasākuma laikā mēs uzzinājām, kuri no rakstniekiem un literātiem savā laikā strādāja par skolotājiem. Nedaudz ieskatījāmies citu valstu vēsturē, kad un kā svin skolotāju dienu.
Skolotāji, risinot dažādus atjautības uzdevumus, bija drosmīgi, atvērti un ļoti ieinteresēti visā, kas notika pasākuma laikā. Tā mēs uzzinājām, kurš no skolotājiem no rītiem vingro un prot apmest kūleni uz priekšu, kurš šovasar ne reizi nav peldējies un baidās no zirnekļiem, kam labāk garšo PEPSI nevis COLA un ir savs profils FACEBOOKā.
Atbilstoši piedāvātajiem nosacījumiem, skolotāji veidoja neparastus pašportretus un pievienojas skolēnu jautrai „Selfju parādei”.
Ekskluzīva iespēja bija iepazīties ar trāpīgākiem skolotāju izteicieniem mācību stundās, ko skolēni bija ievērojuši un pierakstījuši un kuri jau dzīvo savu patstāvīgu dzīvi.
Šogad pedagogu pulkam pievienojas jauni, bet ar bagātu pieredzi skolotāji. Pēc šī pasākumā mēs daudz uzzinājām par skolotājiem un kļuvām tuvāk viens otram. Uzzinājām, kas katram skolotājam patīk un nepatīk, kad katrs no pedagogiem dusmojās un priecājās, kurā skolā katrs no viņiem mācījās, kuri bija tie mīļākie priekšmeti, un ko skolotāji labprāt dara brīvajā laikā.
Kā pārsteigums pasākuma laikā tika demonstrēta video prezentācija „Silenes pamatskolas 5. – 9. klašu skolēnu sveiciens Skolotāju dienā”. Skolēnu emocijas, mirdzošas acis, neviltotais smaids un prieks saviļņoja katru skolotāju.
Kā īpaša dāvana ikvienam skolotājam tika pasniegta skolēnu rokām pašdarināts vizītkaršu turētājs ar uzrakstu „Paldies, skolotāj!”
Skolotāji bija patīkami pārsteigti, jo pasākuma laikā netrūka ne humora, ne sirsnības, ne svētku prieka. Sajūsmu varēja novērot katra skolotāja sejā, kas liecināja par to, ka pasākums izdevies.

Latviešu valodas skolotāja Jeļena Safonova