Sporta spēļu sacensības septembrī

Ātri pagājis jaunā mācību gada 1.mēnesis un līdz ar to visas skolēnu sporta spēļu sacensības, kurām rudenī bija jānotiek āra apstākļos.

20.septembrī Višķu stadionā sabrauca 6 skolu komandas, lai noskaidrotu stiprāko futbolā 2005.g.dz.un jaunākiem skolēniem (5.klase un jaunāki). Komandas tika sadalītas 2 apakšgrupās, kurās uzvarēja Kalupes un Biķernieku pamatskolas, abas komandas tikās finālā, kurš izrādījās diezgan dramatisks, jo pamatlaiks beidzās neizšķirti un uzvarētāju nācās noskaidrot pēcspēles soda sitienos, kuros nedaudz veiksmīgāki izrādījās skolotāja Vitālija Aļeksejeva vadītie kalupieši, līdz ar to saņemot uzvarētāja kausu, otrajā vietā Borisa Jastrebova vadītie Biķernieku skolēni, bet trešo vietu apspēlējot Lāču pamatskolu izcīnīja Aleksandra Puzirevska trenētā Silenes pamatskolas komanda.

Līdzīgi kā citviet Latvijā, arī Daugavpils novada izglītības iestādēs atsaucās aicinājumam iesaistīties Latvijas Olimpiskās komitejas organizētajā Olimpiskajā dienā, kas notiek ar mērķi veicināt fiziskās aktivitātes visā Eiropā. Sekojot šī gada pasākuma devīzei “Padod bumbu!”, Silenes pamatskolas audzēkņi 23.septembrī startēja stafetēs, individuālajās un komandu sacensībās.

Krosa stafetēs, kuras notika 27.septembrī Silenes pamatskolas apkārtnē, brīnišķīgos laika apstākļos šogad piedalījās 9 skolas, par 4 skolām mazāk nekā pagājušajā gadā. Interesanti ka šīs 4, ir skolas, kurās šogad sāka strādāt jaunie speciālisti. Pašās sacensībās izteikti dominēja Kalupes pamatskola, kura uzvarēja 4 no 6 pamatskolu vecuma grupu stafetēm un vienreiz bija otrās, tas notika 9.-8.klašu meiteņu vecuma grupā, kur uzvarēja Lāču pamatskola ar sporta skolas vieglatlētēm, māsām Ignatjevām priekšgalā. Vēl vienā stafetē uzvarēja Sventes vidusskolas komanda. Vidusskolu vecuma grupā šoreiz piedalījās tikai 2 komandas – Špoģu un Salienas vidusskolas, ātrākā bija Špoģu vidusskola.