STEM jomas izglītojošās nodarbības

Sadarbībā ar Daugavpils Inovāciju centru, skolā notika STEM jomas izglītojošās nodarbības . Skolas aktu zāle uz laiku kļuva par robotu pasauli, jo šeit skolēniem noritēja nodarbība ar Photon robotiem. Katram nodarbības dalībniekam bija iespēja iemēģināt roku robotu vadīšanā. Nodarbības laikā mūsu skolēni interesantā un aizraujošā veidā apguva pirmos soļus robotikā. Darbojoties, bērni pārliecinājās, ka Photon robots nav rotaļlieta šī vārda klasiskajā izpratnē. Tas ir aprīkots ar 10 dažādiem sensoriem, kas robotam ļauj mijiedarboties ar apkārtējo vidi- reaģēt uz skolēnu pieskārienu, gaismu, šķēršļiem un skaņām. Bet vēl tas arī mērīja attālumu, leņķus, atskaņoja dažādas skaņas, spīdināja acis un radziņus attēlojot emocijas, kā arī komunicēja ar citiem Photon robotiem
Otras nodarbības laikā skolēni iepazina dabaszinību un fizikas likumus, veicot dažādus interesantus eksperimentus ar magnētiem. Viņi varēja  pārtapt par “burvju māksliniekiem”, jo pēkšņi pie viņu rokām pielipa papīra saspraudes. Bērni uzzināja, ko magnēts pievelk, bet ar ko “nedraudzējas”. Nodarbības noslēguma katrs skolēns izveidoja savu magnētu.
“Zemestrīces” nodarbībā skolēniem bija iespēja uzzināt kā rodas zemestrīces. Inovācijas centra speciālisti ar eksperimentu palīdzību parādīja skolēniem, kas notiek ar ēkām zemestrīces laikā. Skolēniem  bija iespēja uzbūvēt savu māju, kura izturēs zemestrīci.
Izglītojošās nodarbības vēlreiz pierādīja mūsu skolēniem, ka STEM jomas priekšmetu pētīšana un mācīšanās ir ļoti aizraujošs, interesants process.

Paldies Daugavpils Inovācijas centra komandai