Ziemassvētki Silenes pirmsskolas grupā

Brīnumainais Ziemassvētku gaidīšanas laiks, kurš nāk ar pirmo, ātri kūstošo sniedziņu, lampiņu virtenēm, rūķiem, pašu ceptu piparkūku smaržām, bērnu darinātām dāvaniņām, dzejoļiem, rotaļām, greznotām eglēm… Silenes pirmsskolas grupā jau no decembra sākuma valdīja patīkama rosība, lai gaidīšanas laikā tiktu paveikts viss tas, kas mums –   visiem kopā kā lielai saimei un arī katram atsevišķi –  ir tik nozīmīgi, lai Ziemassvētki ienāktu mūsmajās. Visu decembri čakli bērni gatavojās svētkiem. Tika ceptas piparkūkas un rotātas grupas telpas, gatavoti svētku dekori, dzejoļu un dziesmu mācīšanās. Bērni noskatījās skolas leļļu teātra izrādi “Vecīša cimdiņš”. Paldies pulciņa dalībniekiem par interesanto izrādi!

Piparkūkas ir viens no senākajiem un iecienītākajiem Ziemassvētku našķiem, kas savu popularitāti saglabā arī mūsdienās un mūsu iestādē piparkūku gatavošana ir ikgadējā tradīcija. Gan lieliem, gan maziem  piparkūku cepšana  bija nopietns notikums, ar lielu atbildību visi piedalījās šajā procesā. Katrs gribēja rullēt mīklu un izspiest kādu cepumiņa figūriņu– eglīti, mēnestiņu, sirsniņas, cilvēciņus, zvaigznītes, kuras rotājām ar krāsaino cukuru un glazūru. Cepšanu uzticējām skolotājas palīgam Jekaterinai. Noslēgumā garšojām, kā nu bez tā!

  1. decembrī pirmsskolas grupā no rīta valdīja īpaša noskaņa, jo bērni gaidīja pārsteigumus, dāvanas un ballīti, gaidīja Ziemassvētku vecīti ar savu mazmeitu. Bērni, ietērpušies zvēru un supervaroņu maskās, radīja brīnumu piedzīvojumi ar gaidītiem viesiem. Tajā bija dziesmas, rotaļas, svētku noskaņa un pārsteigumi. Bērni lasīja dzejoļus, minēja mīklas, dziedāja un dejoja, un gāja rotaļās. Viss radīja sajūsmu un prieku mazajās sirsniņās. Svētki bija izdevušies! Pa ceļu ceļiem, pa taku takām, Ziemassvētki nāk…

Pirmsskolas skolotāja Diāna Krasiļņikova