Zinību diena

Ir atkal septembris.
Tāds rudenīgi saulains
Ar lapu krāsainību,
Miglainajiem rītiem.
 Mēs atkal veram savas
Skolas durvis
Un ejam pretī daudz kam
 nezināmam.      

Kokos lapas sāk zaudēt savu vasarīgo sulīgumu, zaļā krāsa lēnām pārtop dzeltenā vai sarkanīgā tonī. Kaut kur iztālēm vēsais rudens vējš traucas pāri koku galotnēm, paķerot sev paspārnē putnus. Klāt rudens, klāt jaunais mācību gads – skolā aicinoši sāk skanēt zvans.

Nu jau tradicionāli Zinību dienā skolas priekšā kā bišu spiets viens pēc otra ierodas Silenes pamatskolas skolēni un skolotāju  kolektīvs. Gan lielie, gan mazie audzēkņi, rudenīgās puķes rokās cieši turot, kāpj augšā Zinību kalnā. Kādam šis 1. septembris ir pirmo reizi, bet kādam – pēdējo, tas šo dienu padara vēl īpašāku un svinīgāku.

Mazos pirmklasniekus pie rokas ieved viņu vecāki. Svinīgajā pasākumā klātesošos uzrunāja skolas direktore Tatjana Klopova un Skrudalienas pagasta pārvaldes vadītāja Betija Ivanova, visiem novēlēja veiksmīgu un radošu jauno mācību gadu.

Pirmklasnieki saņēma dāvanas no devītās klases skolēniem. Ar dzeju un dziesmām tiek aizvadīti šie svētki un skanot skolas zvanam devītklasnieki pavadīja pirmklasniekus uz viņu klasi. Ik reizi, uzsākot jauno mācību gadu, tiek uzsākts jauns dzīves etaps, kuru pavada jaunas apņemšanās un cerības.

Sveicam visus Zinību dienā ! Novēlam, lai jaunais mācību gads nāk ar labām sekmēm, ar jaunām cerībām, zināšanām un sapņiem!

                                                                        Sākumskolas skolotāja Tatjana Domuļeva