13. martā Silenes ciema centrālaja laukumā notika Masļeņicas svinības

 13.martā Skrudalienas pagastā jautri un skanīgi tika nosvinēti Masļeņicas svētki.

       Šajā dienā mūs lutināja lieliski laika apstākļu, saules stari sildīja ikkatru svētku dalībnieku. Ieradušies viesi ar lielāko prieku pastaigājās pa Silenes ciema centrālo laukumu, piedalījās dažādos konkursos, sacensībās un rotaļās. Šautriņu mešanas sacensības vadīja Kazimirs Hrapans un Ivans Ivanovs, tradicionālo slotas mešanu uzraudzīja Valentīna Marenkova, savukārt jaunieši sporta organizatora Ināras Lapkovskas vadībā novadīja dažādas Masļeņicai raksturīgas sacensības: pārvietošanos uz koka staiguļiem, riņķu mešanu, lēkšanu ar lecamauklu, “Noturi hanteli”. Neiztika arī bez rāpšanās stabā pēc dāvanām.—–
Visiem klātesošajiem bija iespēja cienāties ar garšīgu putru, ko labprāt šim pasākumam sagatavoja uzņēmums “Marianna”, kurš savukārt tirgoja arī savu produkciju. Sieviešu klubs “Silenīte” un biedrība “Dzidra straume” cienāja ar pašu gatavotiem kārumiem, tēju un protams arī ar karstām pankūkām. Savu veiksmi varēja izmēģināt arī konkursā – loterijā “Medovuha”.
Pašā pusdienlaikā sākās svētku koncerts. Ar jautrām dziesmām uzstājās vokālais ansamblis “Līgaviņas” (vadītāja Rozālija Almakajeva), savukārt jestrās dejas izpildīja Daugavpils Krievu kultūras centra deju ansamblis “Uzori” (vadītājs A.Popova).
Koncertu vadīja Jeļena Hrapāne un Ludmila Sivačova, kas svinību laikā kopā ar dalībniekiem gāja rotaļās, dejoja un jokoja.
Pasākumu noslēdz tradicionālā Masļeņicas dedzināšana. Tā kā šajā ugunī ir pieņemts sadedzināt visu veco un nevajadzīgo, ciemiņi simboliski piepildīja “Masļeņicas maisu” un sadedzināja to kopā ar salmu lelli.
Pasākuma organizators – Silenes kultūras nams (vadītāja Alevtīna Mihailova) pateicas komunālās saimniecības darbiniekiem, sabiedriskajām organizācijām un jauniešiem par palīdzību šo skaisto svētku organizēšanā, kā arī liels paldies visiem, kas šajā dienā ieradās uz svinībām un kopā ar mums pavadīja auksto ziemu.