Atvadas no ziemas Silenē

26.februārī, pēdējā , pēc krievu tautas tradīcijām Masļeņicas nedēļas, dienā , Silenes kultūras nams rīkoja “Atvadas no ziemas” pasākumu.

Varētu piebilst, ka ziema nemaz neplānoja doties prom, jo bija auksts, pūta vējš, sniga sniegs. Bet, tomēr, pasākums pulcēja lielu apmeklētāju skaitu. Patīkami bija redzēt  vecākus ar bērniem, kuri kopā ar savām atvasēm ar prieku piedalījās dažādās aktivitātēs.
Pasākumu vadīja Oksana Andrule un Ludmila  Sivačjova, stāstot par tradīcijām, par katru Masļeņicas nedēļas dienu.
Sporta organizatore Ināra Lapkovska kopā ar jauniešiem vadīja dažādus konkursus, varēja ar makšķeri noķert “zivtiņas” ar magnetu, spēlēt golfu, braukt ar slēpēm, vilkt virvi, mest slotu. Mūsu saimniecības dienesta spēkiem bija uzstādīts stabs, kurā bija uzkārti maisiņi ar dāvanas nosaukumu, vajadzēja tikai uzrāpties līdz staba augšai.
Nopietns pārbaudījums vējainajā un aukstā laikā! Bet, jāsaka, ka visas dāvanas tika noceltas . Tie veiklākie bija Ņikita Andruļs, Pāvels Ribakovs un Andrejs Karažeļaskovs.
Ciema iedzīvotāja Rita Fjodorova  sarūpēja dažādus garšīgus cienastus , kurus varēja iegādāties, bet pagasta pārvalde cienāja apmeklētājus ar putru un siltu tēju.
Koncertā piedalījās Silenes kultūras nama vokālais  ansamblis “Līgaviņas”(vadītāja I.Kraļika) un Krievu kultūras centra deju kolektīvs “Uzori” (vadītāja A.Popova). Koncertā skanēja skaistas dziesmas, prieku izraisīja jautras dejas , riņķa dejā piedalījās visi svētku dalībnieki. Koncerts tika noslēgts ar ugunīgu deju “ciganočka” deju kolektīva “Uzori” izpildījumā.

Beidzās svētki ar salmu lelles sadedzināšanu. Dedzinot lelli, mūsu senči it kā uzveica nāvi ziemas veidolā, pavasarī radās jauna dzīvība.
Ar salmu lelli mēs arī atvadāmies no visa lieka, nevajadzīga, ļauna.

Paldies visiem, kas organizēja svētkus, uzstājās koncertā un kopā pavadīja laiku.

Silenes KN kultūras darba vadītāja A.Mihailova