“IZGAISMO LATVIJU” SILENES CIEMĀ

Fonds “1836” aicināja pierobežas pagastus pievienoties akcijai “Izgaismo Latviju” un Latvijai tās  100- gadē  dāvināt ceļu – 1836 km garumā, kas vīsies gar Latvijas pierobežu.
2017.gadā fonda “1836” grupa apciemoja arī mūsu pagastu un no Silenes pamatskolas uzsāka ceļu uz Demenes pagastu, tādēļ mūsu pagasts, protams, atbalstīja fonda aicinājumu.
21jūnijā Silenes ciemā Sila ezera krastā notika pasākums-akcija “Izgaismo Latviju” . No plkst.20.00 ezera krastā sāka pulcēties iedzīvotāji, tai skaitā jaunieši un bērni.
Jaunieši sadarbībā ar Silenes kultūras namu, Silenes bibliotēku nodrošināja dažādu rotaļu un sporta aktivitāšu norisi. Visiem ļoti iepatikās spēle “Atrodi sev dāvanu”, kur ierobežotajā teritorijā vajadzēja atrast apslēptās dāvanas. Pārvaldes komunāla dienesta darbinieki nodrošināja skaista centrālā ugunskura vietas un paša ugunskura ierīkošanu un izklaidi, braucot ar katamarāniem, sagādāja ziedus, zāles virtenes pīšanai. Valentīna Marenkova vadīja meistarklasi, kur visi interesenti  varēja izgatavot sev  Līgo vainagus un piedalīties ziedu-zāļu virtenes pīšanā. 21.00 pasākuma dalībnieki svinīgi aiznesa sapīto virteni pie ezera un uzlika uz Oksanas Andrules iezīmēto Latvijas kontūru. Tas bija ļoti aizkustinošs moments. Ar nelielu uzrunu uzstājās pārvaldes vadītāja Betija Ivanova un plkst. 21.30 bija iedegts centrālais ugunskurs. Tas notika vienlaikus visos pagastos, kuri piedalījās akcijā. Vokālā ansambļa “Līgaviņas” un daudzu iedzīvotāju izpildījumā skanēja spēka dziesmas Latvijai . 22.00  skanēja Latvijas valsts himna. Vakara izskanējumā tiem dalībniekiem, kuri piedalījās vainagu pīšanā, bija piedāvāts savus vainagus iemest ezerā, iedomājoties kādu savu vēlmi. Vēlāk visiem pasākuma dalībniekiem bija piedāvāts neliels cienasts. “Izgaismo Latviju” bija aicinājums svinēt mūsu tradīcijas, brīvību un vienoties latviešu tautai kopīgā rīcībā, stiprinot Latvijas valsti, tās robežu un savstarpējo sadarbību. Un tiešam, pasākums bija ļoti patriotisks un tai pat laikā ļoti  sirsnīgs, kurā iedzīvotāji piedalījās ļoti aktīvi. Visu pasākuma norisi filmēja LRT korespondenti. Paldies visiem iestāžu darbiniekiem, iedzīvotājiem, kuri aktīvi piedalījās pasākuma organizēšana, izbaudīja kopā būšanas prieku un izgaismoja Latvijas pierobežu !

Silenes kultūras nama vadītāja  Alevtīna Mihailova                              

FOTOGALERIJA