Kā Silenes pamatskolā Ziemassvētkus sagaidīja

Ir tradīcijas, kas nemainās. Ir svētki, kas jāsvin. Neskatoties ne uz ko! Kā, piemēram, Ziemassvētki. Šogad gan savādāk kā citos gados. Taču Ziemassvētku egle nevar palikt neiedegta – neatnāks vēl svētki! Svētku sajūtu radām mēs paši.
Ziemassvētki skolā sabrauca bagātās izrakstītās kamanās, kas pilnas ar dažādiem svētkus noskaņu rosinošiem pasākumiem, kuri kopumā padarīja mūsu sirdis gaišākas un labākas.
Adventes laiks
Pirmdienas rītā Silenes pamatskolā tika iededzināta tradicionālā Adventes vainaga 1.svece. Skolā tika organizēta Adventes izstāde 1.-3. klasēm. Bērni kopā ar vecākiem ar prieku piedalījās šajā izstādē, atnesot uz skolu no mājām pašdarinātu adventi. Skolēni stāstīja par adventes tapšanu un bija redzams, ka viņiem ļoti patika tas process.
Liels paldies skolēniem par piedalīšanos un vecākiem par atbalstu!

Piparkūku laiks
Tikai darbojoties var uzzināt, kas mums patīk, kas interesē un varbūt pat izdarīt izvēli savai profesijai visai dzīvei.
Kad skola sāk smaržot pēc piparkūkām, jau tā pa īstam varam sajust Ziemassvētku tuvošanos. Trešdien, 16. decembrī, mūsu skolas mājturības kabinetā sapulcējās 1.-3. klašu skolēni uz rosīgu piparkūku cepšanas pasākumu: visi kopā sparīgi mīcījām un rullējām mīklu, aizrautīgi darbojāmies ar cepumu formiņām, rotājām piparkūkas ar dabīgām glazūrām. Vēlāk varējām panašķēties ar vēl siltām pašceptām piparkūkām un mājās pacienāt savus tuviniekus.

Balta klases stunda
18.decembrī 1.-3. klases skolēni pie svētku mirdzošās eglītes turpināja savu Ziemassvētku stāstu. Pasākumā skolēni iejutās ceļotāju lomās, kuri apceļoja dažas valstis un uzzināja par Ziemassvētku tradīcijām: kā dažās valstīs sauc Ziemassvētku vecīti, kā svin Ziemassvētkus. Skolēni piedalījās mīklu minēšanā, Ziemassvētku loterijā, dažādos aizraujošos konkursos, dziedāja Ziemassvētku dziesmas, stāstīja dzejoļus un dejoja ap eglīti. Pasākuma noslēgumā skolēni saņēma dāvanas un liecības.
Lai svētku prieks un savas sirds gaisma mūs pavada ikvienu Jaunā gada ceļos!
Sākumskolas skolotāja Tatjana Domuļeva