Lieldienas Silenes pamatskolā

Kad diena ir izaugusi tikpat liela, cik nakts, un stiepjas arvien garāka, tad ir pavasara sākums, un Lielā diena  – Lieldiena ir klāt. Silenes pamatskolā šos svētkus svinēja 9. aprīlī.
Par godu svētkiem tika izveidota Lieldienu izstāde, kurā varēja apskatīt krāsainas  skolēnu un viņu vecāku sarūpētās Lieldienu olas.
Mācību dienas beigās visi tika aicināti uz Lieldienu pasākumu, kurā uzstājās skolas leļļu teātris ar ludziņu “Neparastais groziņš” skolotājas Diānas Krasiļņikovas vadībā. Sākumskolas skolēni un skolotāja Rozālija Almakajeva iepriecināja ar dziesmu “Atnāca Lieldiena”. Savukārt deju grupas ”Tornado ” dalībnieces nodejoja tautas deju “Meitiņa puķīte”, ko  sagatavoja grupas vadītāja Alevtīna Mihailova.
Ieradās Lieldienu zaķis, ar pilnu grozu uzdevumiem. Kamēr pamatskolas skolēni minēja  mīklas, salika latviešu tautas ticējumus un skandēja tautasdziesmas, sākumskolas skolēni darbojās radošajā darbnīcā. Tradicionālā olu ripināšana par īpaši jautru pasākumu izvērtās sākumskolas skolēniem.
Pasākuma noslēgumā skolotāja Jeļena Safonova pastāstīja par īpašo saldo Lieldienu maizi – kuliču, kas tiek svētīta pareizticīgo baznīcā Lieldienu dievkalpojumā, svinot Lielā gavēņa noslēgumu un Lieldienu atnākšanu. Katram klātesošajam bija iespēja nolauzt sev gabaliņu no skolotājas sarūpētā klaipa un to nogaršot.
Liels paldies skolēniem un vecākiem par skaisti sakrāsotajām oliņām un Lieldienu fotostāstu- izstādi. Lai pavasara atnākšanas prieks ir katrā sirsniņā! Izbaudīsim siltās un saulainās pavasara dienas!

Matemātikas skolotāja Lūcija Livmane – Trubiņa