Masļeņica Silenē.

Laikā, kad īsas ziemas dienas kļūst garākas, kad laiks sāk griezties uz pavasara pusi krievu tautības cilvēki svin Masļeņicu. Tāpēc 5.martā, pēc gada pārtraukuma, Silenes ciemata centrālajā laukumā notika tradicionāli ziemas pavadīšanas svētki – Masļenica. Pieaugušie un bērni varēja  piedalīties dažādos konkursos, cienāties ar putru, kuru pagatavoja SIA “Marianna”, pagaršot un iegādāties saimnieces R.Fjodorovas pankūkas un bulciņas ar karstu tēju.

Koncertā piedalījās Silenes kultūras nama vokālais  ansamblis “Līgaviņas”(vadītāja I.Kraļika) un Krievu kultūras centra deju kolektīvs “Uzori” (vadītāja A.Popova). Koncertā skanēja skaistas dziesmas, prieku izraisīja jautras dejas , riņķa dejā piedalījās visi svētku dalībnieki.

Beidzās svētki ar salmu lelles sadedzināšanu. Dedzinot lelli, mūsu senči it kā uzveica nāvi ziemas veidolā, pavasarī radās jauna dzīvība.

Kad lelle tika sadedzināta, auglību veicinošie pelni tika atdoti zemei – izkaisīti laukos. Ar salmu lelli mēs arī atvadāmies no visa lieka  un nevajadzīga.

Paldies visiem, kas organizēja svētkus, uzstājās koncertā un kopā pavadīja laiku.

Silenes KN vadītāja A.Mihailova