Miķeļdiena Silenes pirmsskolas grupā

Miķeļi jeb Miķeļdiena ir latviešu rudens saulgrieži un gada auglīgākās daļas aizvadīšanas svētki. Miķelis Latvju dainās saukts par labu un bagātu vīru, arī par maizes tēvu, un saistīts ar rudens ražas ienākšanos. Miķeļi iekrīt dabas un lauku veltēm visbagātākājā gadalaikā, un tie ir ražas svētki. Pēc Miķeļiem dienas kļūs īsākas, naktis – garākas.  Arī mūsu  pirmsskolas grupas audzēkņi un skolotājas nedēļas sākumā jau gatāvojas svētkiem.

28.septembrī bērni skatījās video par maizes tapšanas procesu, kā cilvēki zemē sēj graudus, kā tie dīgst, kā plaukst vārpas tīrumā, kā kombains novāc ražu, kur žāvē labību un kā top milti.  Tēmas turpinājumā tika piedāvāts bērniem veidot labību no plastilīna un līmēt  “Rudens meitu”. Tika iestudētā t izrāde “Rācenis”, galvenās lomās bija paši bērni. Pēc izrādes izgājām ārā, kur spēlējām spēles, rotaļājāmies, minējām mīklas un vērojām rudens ainavu krāsas. No čiekuriem , āboliem un koku lapām veidojam Jumīša zīmi. Pēc ārā izklaidēm, bērni atgriezās pirmsskolas grupas telpā, kur bija iespēja visiem kopā pagatavot gardās vafeles.  Aplukojām kopā ar vecākiem veidoto dārzeņu izstādi. Klājām galdus, ievērojot latviešu ticējumus, ka jānes mājā un uz galda jāliek rudens ziedi, jo tad mājās ienāk svētība. Katrs bērns saņēma diplomu par piedalīšanos Miķeļdienās!

Pasakuma izskaņā pie skaisti saklāta galda, bērni cienājās ar pašu ceptām vafelēm un dzēra siltu tēju. Nav labāku svētku, par svētkiem, kurus tu radi pats! Ik viens un ik katrs bija pielicis savu artavu, lai svētki izdotos tādi, kādi tie bija – jautri, saulaini, sirsnīgi, lustīgi un kā jau Miķeļdienā pieklājas – GARDI!!

Skolotāja Diāna Krasiļņikova