Silenes pamatskolas labo darbu kaleidoskops

Valsts izglītības satura centrs kopš 2017. gada rīko Latvijas valsts simtgadei veltītu pasākumu ciklu izglītības iestādēs “Pilsoniskās līdzdalības un labo darbu maratons”
Arī šogad no 5. līdz 9. oktobra Silenes pamatskolā tika rīkota akcija “Labo darbu nedēļa”. Labo darbu veikšanā tika aicināti aktīvi iesaistīties gan paši mazākie, gan jau pieredzējuši labo darbu veicēji.
Labo darbu nedēļā skolēni īpaši rūpējas par klašu telpu tīrību un kārtību, veica skolas teritorijas kopšanas darbus, laboja skolas mācību grāmatas, veidoja grāmatzīmes, vairākums bērnu palīdzēja vecākiem mājās darbos, daži no 1.-3. klašu skolēniem arī palīdzēja pirmskolas grupas “Bitīte” skolotājai asināt krāsainos zīmuļus, lai maziem draugiem būtu prieks zīmēt savus darbiņus.
Šogad īpašs prieks un gandarījums bija par pirmskolas bērnu iesaistīšanos labos darbos. Pirmsskolas grupas bērni cepa vafeles un cienāja ar tiem sākumskolas skolēnus, kā arī paši mielojas ar svaigi ceptām vafelēm. Priecīgs un burvīgs pagatavošanas laiks parādīja bērniem, kādi produkti ir nepieciešami cepšanai, kā vajag visu sajaukt, un īpašu prieku sagādāja darbošanos ar mikseri. Bērni darbojas līdzīgi īstiem pavāriem. Visi bija gandarīti par paveikto darbu un nobeigumā laimīgi pavadīja laiku pie tējas galdā.
“Jo vairāk mēs darām, jo vairāk varam izdarīt.” (William Hazlitt)
Mēs gribējām, lai katrs no mums aizdomājās par vissīkāko darbiņu, kas citu spēj padarīt priecīgāku un atvieglot ikdienas dzīvi, kas otram nozīmē tik daudz, bet pašam tik pāris mirkļu palīdzīgas rokas sniegšanas un gandarījumu par padarīto.
Skolotājas Jeļena Safonova, Tatjana Domuļeva, Diāna Krasiļņikova