Silenes pamatskolas skolēnu piedzīvojumu diena

Šī gada 16. oktobrī mūsu skolā arī tiek uzsākta iniciatīva “Latvijas skolas soma”. Projektu ietvaros Silenes pamatskolas sākumskolas skolēni brauca mācību ekskursijā uz minizoo JuRita, kurš atrodas Daugavpils novada, Naujenes pagasta, Eglītē. Bērnus sagaidīja minizoo “JuRita” īpašniece Rita Šadurska. Zoodārza nosaukums “JuRita”, kā izradījās, nozīme Juris un Rita.
Ekskursijas sākumā viņa mūs iepazīstināja ar zoodārza noteikumiem. Mini zoo “JuRita” ir lieliska atpūtas vieta bērniem un ģimenēm, kur iespējams iepazīties ar dažādiem dzīvniekiem. Dzīvniekus varēja barot un apmīļot zoo īpašnieces klātbūtnē. Zoodārza īpašniece bērniem pastāstīja par dzīvnieku turēšanas apstākļiem un barošanu dažādos gadalaikos. Šeit varēja apskatīt alpakas, lamas, ķengurus, dambriežus, punduraitas, pundurkazas, ponijus, ēzeļus, zirgus, trušus un citus dzīvniekus. Bērni bija lielā sajūsmā par katru dzīvnieciņu! Ekskursijas laikā viņam radās daudz jautājumu par dzīvniekiem. Skolēniem ļoti patika šī ekskursija.
Ekskursija turpinājās Daugavpils pilsētā. Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzeja gide Gaļina Verjovočkina uzaicināja bērnus ērti novietoties tramvajā un sāka interesantu stāstu par Daugavpils pilsētas vēstures vērtībām. Ceļojot pa mikrorajoniem vienas stundas laikā, bērni uzzināja vairāk par vēstures objektiem- dzelzceļu, vecām kam, baznīcām, aplūkojot tos pa tramvaja logiem. Tramvajs ir viens no populārākajiem pilsētas sabiedriskā transporta veidiem. Esot depo, ekskursijas dalībnieki uzzināja par tramvaja vadītāja profesiju. Par to pastāstīja pats vadītājs-Gunārs Groza. Noslēgumā bērni atminēja mīklas un piedalījās viktorīnā „Mana pilsēta”.
Esam pateicīgi visiem, kas deva iespēju piedalīties šajā projektā!

Sākumskolas skolotājas Tatjana Domuļeva un Tatjana Bojaruneca