Skrudalienas pagastam – 130

29.septembrī Silenes ciema laukumā sapulcējās daudzi pagasta iedzīvotāji, kur tika svinēti Skrudalienas pagasta svētki un pagasta 130 dzimšanas diena. Silenes ciema centra laukumu rotāja Silenes pamatskolas skolēnu izveidoti ziedu-augļu paklāji.
Svētki sākās plkst.9.30 ar sporta aktivitātēm, kuras vadīja pagasta jaunieši ar jaunatnes un sporta speciālisti Ināru Lapkovsku. Priecīgi bija novērot, ka dažādos konkursos aktīvi piedalījās ne tikai bērni, bet arī pieaugušie. Skrudalienas bāriņtiesas locekle Oksana Andrule vadīja meistarklasi, kur varēja pēc savas gaumes izgatavot taureni, kas ir pagasta ģerboņa simbols .Pagasta iedzīvotājiem bija iespējams nopirkt Tatjanas Lapkovskas izgatavotus sierus, Olega Griškjāna ( SIA „ALEXXX) ābolu sulu, kā arī Nikolaja Klopova saimniecības medu.
Iedzīvotājiem bija piedāvāta arī zivju zupa, kas patīkami sasildīja visus vēsajā laikā. Zupu sarūpēja IU „Marianna”, uzņēmums , kurš vienmēr piedalās pagasta pasākumos, bet apkalpoja iedzīvotājus pārvaldes darbiniece Tatjana Druse.
!0.15 sākās „Ziepju burbuļu šovs”, kuru izrādīja IK „ Chuchachacha”. Bērni bija sajūsmā, tik liels burbuļu daudzums, to izmēri, konfigurācija, padarīja šovu par spilgtu un neaizmirstamu. Ziepju burbuļu šovu nomainīja Andra Motivāna fokusi, kuri piesaistīja visu klātesošo uzmanību. Bet tomēr iedzīvotājiem neizdevās atminēt trikus, kas padarīja fokusus tik aizraujošus. Ar jautrām dziesmām uzstājās Ambeļu pagasta folkloras kopa „SPEIGA”.
Bet Silenes kultūras nama telpās apmeklētāji varēja iepazīties ar pagasta iedzīvotāja Mihaīla Lapkovska seno lietu kolekcijas daļu un naudas zīmēm, sākot ar cara laikiem un pirmo Latvijas Republiku, Sergeja Hrapāna īpašumā esošo sovhoza „Silene” goda karogu, Silenes dabas parka reto iemītnieku fotogrāfijām, kā arī bibliotēku dokumentu kolekcijām.
11.30 pasākuma apmeklētāji tika aicināti uz svētku koncertu. Ņemot vērā to, ka svētku pasākuma otras daļas nosaukums bija „Mēs esam viena ģimene”, visus aicināja pie uzklātiem galdiem.
Pasākumu vadīja pārvaldes vadītāja Betija Ivanova un kultūras nama vadītāja Alevtīna Mihailova, kuras izstāstīja pagasta vēsturi, palīdzēja iedzīvotājiem atcerēties vēstures svarīgos momentus, personas. Svētku koncertā piedalījās deju kolektīvs „Līksme”, baltkrievu biedrības folkloras kopa „Kupaļinka”, vokālais ansamblis „Līgaviņas” un bērnu vokālā grupa no Silenes pamatskolas.
Svētku pasākumā, tradicionāli, nominācijā „Pagasta lepnums” bija sumināti 7 pagasta iedzīvotāji sekojošās nominācijās:
Dzīves pozīcija: Viktors Nedved – Par ieguldījumu pagasta vēstures mantojuma saglabāšanā
Pārvaldes darbs: Oksana Andrule – Par ieguldījumu pagasta sabiedriskajā dzīvē
Kultūra: Alla Mickeviča – Par aktīvu darbību pārvaldes kultūras dzīvē
Kultūra: Ņina Poicāne – Par ieguldījumu pārvaldes kultūras dzīvē
Pārvaldes darbs: Eleonora Griškjāne – Par ieguldījumu pagasta attīstībā un pārvaldes darbā

Izglītība: Lūcija Voitkeviča – par profesionalitāti un radošumu skolotājas pienākumu veikšanā.
Garīgums: Leonards Garkuļs – Par mūža ieguldījumu Silenes Romas katoļu baznīcas darbībā
Bet Leonardu Garkuli un viņa sievu Valiju Garkuli visi klātesošie vēl reiz sveica stāvot kājās, jo šis ģimenes pāris dažas dienas iepriekš nosvinēja 60 gadu kopdzīves jubileju. Piemērs jauniešiem!
Un pasākuma noslēgumā tika pasniegta milzīga, skaista un garšīga torte, ar kuru pagastu svētkos apsveica SIA „Firma Antaris”.
Svētku noslēgumā pārvaldes vadītāja Betija Ivanova pateicās visiem, kuri ieguldīja savu darbu pagasta attīstībā un plaukumā, novēlot stipro veselību, labklājību un laimi ģimenēs.
Bija teikts paldies arī pārvaldes un iestāžu darbiniekiem, kuri apkalpo iedzīvotājus, sniedzot dažādus pakalpojumus, uztur infrastruktūru, rūpējas par ciemu sakoptību, nav izņēmums arī šis pasākums, kas bija pārvaldes darbinieku un aktīvo pagasta iedzīvotāju kopdarbs.
Īpašais paldies bija teikts Natālijai un Grigorijam Šusertiem, kuri ļoti palīdzēja un atbalstīja svētku sarīkošanu.
Paldies visiem, kas piedalījās svētkos!

FOTOGALERIJA