Svētku koncerts “ Cilvēki un laiks”

17.novembrī Silenes kultūras namā noritēja svētku koncerts, veltīts 104. Latvijas Republikas gadadienai.

Pasākums sākās ar pagasta pārvaldes vadītājas Betijas Ivanovas svinīgu uzrunu un himnu.
Skatītāju uzmanībai bija piedāvāta tematiska programma “Cilvēki un laiks”, veltīta tiem cilvēkiem, kuri ir mūsu Latvijas lepnums un kuru likteņi saistīti ar mūsu novadu.
Bez šīm personībām neiedomājama mūsu valsts attīstība.
Pirmais stāsts bija par Jāni Raini un koncerta vadītājas Jeļena Kolosova un Jūlia Beinare aicināja piedalīties  virtuālajā ekskursijā pa Jāņa Raiņa muzeju Berķenelē.
Vēl viena personība, kura piedzima Daugavpilī. Tas ir Oskars Stroks- izcils komponists, tango karalis- kā viņu dēvēja.
Nākošais stāsts bija par izcilu cilvēku- labāku Daugavpils mēru- Pāvelu Dubrovinu.
Valsts svētkos Skrudalienas pagasta pārvaldē ir tradīcija pasniegt Goda balvas īpašiem cilvēkiem par viņu nopelniem novada labā.  Šogad ar Augšdaugavas novada pašvaldības Pateicības rakstiem bija apbalvotas pārvaldes darbinieces Sofija Mole un Inese Alehina.
Jau 26 gadus Silenē pastāv skaista tradīcija – Valsts dzimšanas dienā godināt jauniešus, kuri  dzīvo mūsu pagastā un kuriem šogad palika 18gadi. Apsveikumu un dāvanas saņēma  Deniss Sokolovs un Ivans Plinte.
Koncertā piedalījās Naujenes Mūzikas un mākslas skolas Pūtēju orķestris (diriģenti: Jānis Grinberts un Marats Zaletilo), vokālais ansamblis “ Līgaviņas”( vadītāja Inna Kralika), deju kolektīvs «Dzīvite» ( vadītājs Māris Akerbergs). Vakara noslēgumā  tika sarīkota  diskotēka         (dīdžejs Julija Opečonoka, atbildīgā jaunatnes lietu speciāliste Ināra Lapkovska).

Foajē bija iespējams apskatīt  izstādes:

  1. Fotoizstāde : mācītājs Meinards Marija Miķelis Kļaviņs un fotogrāfs Ignats Minkevičs

( materiālus piestādīja S.Mole);

  1. „Latviju zīmes rokdarbos” ( Jeļena Potrjasova un Nadežda Vadišiene)
  2. Gleznu izstāde “ Daugavpils” ( gleznotājs Boriss Borisovs)

Liels paldies visiem, kas palīdzēja organizēt  un novadīt pasākumu( E.Griškjāne, K.Hrapans, O.Andrule, B.Ivanova, I.Kralika) un tiem, kas apmeklēja mūsu koncertu.