Ziemassvētku meklējumos Silenes pamatskolā

Ziemassvētki – prieka, dāvanu un brīnumu laiks, kad visapkārt iedegas krāšņas svētku eglītes. Svarīgākais Ziemassvētkos ir prieks, ko dodam, saņemam un paši radam. Gūstot prieku un redzot rezultātu, mēs visi pieskaramies brīnišķīgajām svētku laikam. Silenes pamatskolas skolēni jau laikus sākuši gatavoties pasākumam un izrotājuši skolas telpas.
Ziemassvētku pasākums skolā bija kā ģimeniski svētki, jo skolēni pulcējās pie svētku galdiem. Bija atnākuši arī vecāki un vecvecāki kopā ar maziem brāļiem un māsām. Svētku noskaņu rādīja L.Reinika dziesma ”Zvani un sveces”, ka arī “Jingle Bells”. 1. – 2. klases skolēni (skolotāja Tatjana Domuļeva) Ziemassvētkus ieskandināja ar dziesmu ”Piparkūkas danco”, iesaistot dejā lielāku daļu no klātesošajiem. 7., 9. klases skolēni (skolotāja Alla Mihailova) pastāstīja par Ziemassvētku tradīcijām. Tad 3.- 4. klases skolēni (skolotāja Tatjana Bojaruneca) iesaistīja visus skolēnus savā dejā “Danco lāci”.
Pasākuma otrajā daļā 5.- 6. klases skolēni uzaicināja visus klātesošos „Ziemassvētku ceļojumā apkārt pasaulei” (skolotājas Jeļena Safonova, Jeļena Andrule, Alevtīna Mihailova) un uzstājās ar muzikālo uzvedumu. Mēs iedomājamies savas vēlēšanās doties apkārt pasaulei, lai iepazīstinātu skatītājus ar Ziemassvētku un Jauna gada svinēšanas tradīcijām citur pasaulē. Izvēlējāmies dejas valodu, jo tā ir vissaprotamākā valoda. Ceļojumā doties uzaicināja vadītāji Nikolajs Ivanovs (7. kl.) un Jūlija Hrapunova. Uzvedums sākas ar sarikojuma deju Jūlijas Krasiļņikovas un Artjoma Geiko izpildījuma. Tālāk sākas iepazīšanās ar valstīm. Poliju pārstāvēja Anastasija Madžule un Vladislavs Pupins ar deju” Krjakovjak”, Čehiju Jeļizavete Stolbova un Aleksejs Marenkovs ar deju ”Polka”, Krieviju Veronika Boldoveško un Viktors Gasperovičs ar deju” Kazačok”, Grieķiju Anastasija Sizova un Deniss Andruļs ar deju” Sirtaki”, kā arī izbaudījām Latīņamerikas ritmus dejā Ča-ča-ča Evelīnas Kursītes un Maksima Laskina izpildījumā, sirdis aizkustināja valsis “Ziemas fantāzija” Julijas Beinares (9. kl.) un Daniila Sizova (8. kl.) izpildījumā. Uzzinājām, kā skan Ziemassvētku novēlējumi un kā sauc Ziemassvētku vecīti citās valodās. Apceļojot pasauli, atgriežamies Latvijā, un skolas deju pulciņa meitenes nodejoja jautru latviešu tautas deju. Nobeigumā izskanēja novēlējumi un visi kopā uzdziedājām rokgrupas „Līvi” vienu no visu laiku populārākajām latviešu Ziemassvētku dziesmām „Eglīte”.
Pasākuma laikā neiztikām arī bez Ziemassvētku zilēšanas. 8. klases skolēni (skolotāja Lūcija Livmane-Trubiņa) piedāvāja katram dalībniekam izmēģināt to latviskā garā. Arī Ziemassvētku vecītis sagādāja visiem saldas dāvanas. Ar smaidiem skolēni devās mājās baudīt ziemas brīvlaiku.
Paldies visu klašu kolektīviem, kuri ar saviem priekšnesumiem kuplināja pasākumu un priecēja skatītājus.
Ceram, ka 2019. gads atnesīs veselību, prieku sejā, laimi sirdī, saticību un veiksmi darbos!

Latviešu valodas skolotāja Jeļena Safonova